Taşınma Sırasında İhtiyaç Duyabilecekleriniz Nelerdir?

By Nakliyat Blog In Paketleme, Taşınma No comments

Bireysel olarak kendi başınızın çaresine bakıp taşınma işlerinde kendiniz dahil olacaksanız hazırlığınızın planlı olması gerekmektedir. Taşınma Sırasında İhtiyaç Duyabilecekleriniz Nelerdir? yazımızda işlerinizi yarıda kalmaması adına sizlere tam olarak nelere ihtiyacınız olacağına daire teknik bilgiler paylaşıyor olacağız. Bir çok yardımcı alet vardır ki taşınma işleminde sizlere hem zaman kazandırı hemde iş yükü olarak avantaj sağlar.

Montaj ve Söküm işleri için yardımcı Aletlerinizi hazırlayınız

Evimizde bulunan bir çok ürün aslında demonte özelliği bulunmakta olup kolayca sökülebilecek eşyalardır. Sökme işlemi belki bir çok insan tarafından vakit kaybı olarak düşünülsede geniş pencereden baktığımızda oldukça fayda sağlamaktadır. Evden Eve nakliyat işlerinde bir çok eşya çizilme riski ve darbe alma sorunu ile karlaşmaktadır. Bunun nedeni de bazı eşyaların hacminin büyük olması, ağır olması nedeni ile taşınamsının zor, zahmetli ve sıkıntılı olmasıdır. Dar kapılardan, koridorlardan ve dönemeçlerden geçildiğinde en değeri eşyalarınız çizilebilir ve darbe alabilir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar eşya hacmini düşürmek ve ağırlığınıda hafifletmek gerekmektedir. Bunun içinde sizlere Taşınma sırasında yardımcı olacak tam bir tornavida takımı, lokma takımı, vidalama takımı olacaktır. Söküm işlerinde bazı vidalar oldukça eski olabilir bu gibi durumlarda çoğu zaman bir kaç adet sökülmeye vida ile baş başa kalırız ve kendimizi çaresiz hissededir. Bu nedenle pas sökücü kullanabilir yada plastik lastik yardımı ile paslı vidalara işlem yapabilirsiniz.

Taşınma için Koli Toplamaya Başlayınız

Nakliyat ve taşınma sırasında koliler bizlere oldukça fazla kolaylık sağlamaktadır. Bir çok kırılması ve zarar görmesi muhtemel cam ve porselen eşyaların ambalajlanmasında en tekili yöntemdir. Tabaklarınızı, Bardaklarınızı ve ufak ev eşyası ve aletlerini bu kolilere koyarak hem ciddi bir yer kazanırsınız hemde toplu bir taşıma işlemi yapmış olursunuz. Koliler içine koyulacak kırılabilecek eşyaları kesinlikle gazete kağıdına yada ambalaj kağıdına sarmalı ve birbirine teması engellemelisiniz. Koli temini için ambalaj firmalarından ücreti ile satın alım yapabilirsiniz yada çevrenizdeki market ve mağazalardan günler öncesinde isteyerek hazır hale getirebilirsiniz.

Koli Bandı Mutlaka Bulundurun

Eşyaların toplanması, sarılması, ambalajlanması ve paketlenmesi için Koli Bandı son derece önemlidir. Kırılması kolay olan ürünleri koliledikten sonra alt kısım ve üst kısmdan bir kaç tur bantlayabilirsiniz. Sadece kolilerde değil büyük boy poşetlerde yada halılarınızı toplarkende koli bandıdan faydalanacaksınız. Hatta Beyaz eşyaların çizilmesini önlemek, mobilyalarının çekmecelerinin açılmasını önlemek için ve  çeşitli ambalajlama yöntemlerinde bu bantları yine çok kullanacaksınız. İşinizi bantlamada daha seri hale getirmek içinde uygun fiyatlarla koli bantlama makineside satın alabilirsiniz.

Maket Bıçakları ve Makaslar

İkisi birden en azından biri taşınma sırasında mutlaka yanınızda olmalıdır. Paketleme işlemleri, ambalaj uygulamaları ve kolileri açarken sizlere Maket bıçağı son derece katkı salayacaktır. bunlar dışında da taşınma sırasında Makas ve Maket bıçakları oldukça katkı verecektir.