Taşınma Öncesi Koli Nasıl Hazırlanır?

By Nakliyat Blog In Paketleme No comments

Taşınma her zaman kişilerin sık sık yaptığı bir iş olmasada bazıları belirli sıklıklarla yer değiştmek zorunda kalmaktadır. Taşınma Öncesi Koli Nasıl Hazırlanır? sorusuna bu yazımızda sizlere cevap vereceğiz. Bir çok nakliyat firması bu işlemi kendi bünyesindeki personelleri ile yapsada kimi eşya sahibi kırılacak eşyaları için endişe duymaktadır ve koli hazırlığını kendisi yapmak istemektedir. Bazen iyi bir düşünce gibi görünsede bazende yanlış kolileme nedeni ile bir çok eşyanızında zarar görme olasılığı vardır. Eğer kolilemeyi aceleye getirecekseniz hiç yapmamanızı ve nakliyat firmasından destek almanızı öneriri şayet yapacağım diyorsanız yazımıza göz atmanızda fayda vardır.

Kolilere Tabak Yerleştirilmesi Nasıl yapılır?

tabak kolileme

tabak kolileme

Önem verdiğiniz tabaklarınızı kendiniz kolime istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir kaç detay vardır. Gazete kağıdı ile tabakları sarmak ilk akla gelen yöntemdir ve bir çok insan da bunu kullanmaktadır. Ancak kağıt üzerinden elimize geçen baskı mürekkepleri tabaklarada geçecektir. Eğer yeni evinize taşındığınızda tabaklarınızı yıkamadan koliden çıktığı gibi yerine yerleştirmek istiyorsanız ambalajcılardan özel ambalaj kağıdı alabilirsiniz. Bazen yapılan yanlışlardan biride tabakları 2 şer 3 er adet birlikte sarıp koliye yerleştirmektir ki buda bir hata örneğidir. Her tabağın ayrı ayrı sarılması ve önerimiz de yatay yerine dik olarak koli içerisine yerleştirilmesidir.

En sevdiğiniz tabak takımları ve poselen takımlarınızın zarar görmemesi için aceleci davranmadan doğru bir kolileme yapmana mümkündür. Sizlere aşağıda sıralama olarak kolileme işlemlerinde nelere dikkat etmenizi yadık lütfen detaylı şekilde okuyunuz.

Kolileme Tabak ve Porselen

Kolileme Tabak ve Porselen

Doğru Kolileme Nasıl yapılmalıdır?

  1. Koli seçimi için ne büyük nede küçük kullanın orta boyda kolileri her zaman tercih edin
  2. Kolinin en altına muhakkak gazete kağıtlarında bir tampon yapınız ve gerekirse altı kısmı bir kaç tur bantlayınız
  3. Koliye ilk önce daha büyük olan kırılma riski olan ürünlerinizi koyunuz
  4. Her ürün için sarma paketeleme yapınız.
  5. Tabak porselen gibi takımlarınızı koliye yatay değil dik olarak yerleştirin
  6. En üst kısma bardaklarınızı yerleştiriniz
  7. Koliniz dolduğunda yine kapatmadan en üst kısma yine kağıtlardan tampon yapınız
  8. Kolilerin patlamaması için mümkün olduğu kadar yerine kaldırarak kontrol ediniz