Taşınırken Muhtemel Yaşanacak Sorun ve Aksaklıklar

By Nakliyat Blog In nakliyat, Taşınma No comments

Gönül isterki taşınmada hiç sorun yaşamadan yeni evinize geçin ancak her ne kadar sizler gerekli tüm tedbirlerinizi aldığınızı düşünsenizde o büyük gün gelip çattığında hiç aklınızda olmayan beklenemdik sorunlar ve aksaklıklar yaşarsınız. Taşınırken Muhtemel Yaşanacak Sorun ve Aksaklıklar hakkındaki yazımızda taşınalarların ese sık yaşadığı muhtemel sorunlara değindik.

Her zaman taşınma işleri planlı olmayabilir. Hazırlanmak içinde kendinize yeterli zaman bulamayabilirsiniz. Ancak yinede sorunları minimum seviyeye indirmek için bir çok şeye az vakit olsa dahil dikkat edebilirsiniz. Yazımız dışında Ev taşımanın püf noktaları konusunuda inceleyebilirsiniz.

Paketleme Sorunları Yaşayanlar

Taşınmak

Taşınmak

Eğer Evden eve nakliyat firması değilde kendiniz çözüm bulup taşınıyorsanız mutlaka bir yerlerden ufak ve kırılacak eşyaların muhafazası için koli hazırda bulundurmalısınız. Balonlu Naylon da Nalbur gibi yerlerden kolayca temin edebilirsiniz. Hiç kimse en değerli eşyalarının zarar görmesini istemez ancak bu basit tedbirleri dahil almıyorsanız başınız büyük dertte demektir. Yine taşınma sırasında eşyalarınızın haricinde kendinize de zarar verebilirsiniz. Bu nedenle tedbirli olarak ilk yardım malzemeleride ne olursa olsun yanınızda olsun.

Değeri Yüksek Eşyaların kaybolması

Bir çok paylaşımımızda sizlere taşınma sırasında değerli eşyalarınızı yanınızda bulundurmanızı ve iyi muhafaza etmenizi belirtmiştir. Hem maddi hemde manevi açıdan zarar göreceğinizi düşündüğünüz takı, para, ederi yüksek ev eşyalarını ya kendi aracınızla taşıyın yada kesinlikle değişik önemler alın. Takı para gibi eşyalarınızı kesinlikle üstünüzde bulundurmanız en idealidir. Her ne kadar biz ve nakliyatçılar uyarıyor olsada bu sorunu her gün onlarca kişi tekrar tekrar yaşamaktadır. Bu tür sorunları En iyi taşıma şirketi ilede anlaşsanız yaşayabilir kendinizde taşımayı yönetseniz yaşayabilirsiniz.

Taşınmada Yarım Kalan Montajlar

Taşınma Sorunları

Taşınma Sorunları

Eğer söküm ve montaj işi olan mobilyalarınız varsa yeni evinize taşınmadan mutlaka bir mobilya uzmanı ile anlaşmalısınız. Eşyalar yeni eve giriş yaptığı anda bir an önce bunların montajını yaptırmalısınız. Ne kadar geç davranırsanız yeni evde toparlanmanız o kadar uzayacaktır. Önce bir eşyaları evin içine atalım sonra düşünürüz dediğinizi duyar gibiyiz. Bu yolu hiç tavsiye etmiyoruz. Geçiştirilen bu gibi işlemler nedeni ile 2 ay geçmiş ve düzenini kuramamış bir çok insan tanıyoruz.

Kimi Mobilya gruplarında ev sahibi olarak kendiniz montaj yapmayı da deneyebilirsiniz ancak baştan anlaşalım ki pes etmek yok. Bir çok eşya sahibi baştan büyük bir iştahla başlasada sonunu getiremez ve teknik destek almaktansa eşyasından buda eskimişti diye vazgeçebilir. Bu nedenle sizlere büyük maliyetler yaratmayacak bu gibi konularda uzman desteği mutlaka alınız. Ayrıca söktüğünüz mobilyaların sökülmeden ki ilk hallerinin fotosunu da çekmeyi unutmayın.