Nakliyat Firması ile Anlaşmadan Önce Hazırlıklar

By Nakliyat Blog In nakliyat, Taşınma No comments

Ev taşıma işlemlerinde her ne kadar fosu ve performansı nakliyat firması veriyor gibi görünsede ailenin tümünü etkileyen bir süreçtir. Bazen isteyerek ve severek bir taşınma süreci yaşanırken kimi zamanda belirli zorunluluklar gereği taşınam sürecine girilmektedir. Eğer sizlerde taşınma planı yapıyorsanız vede bir firma arayışınız varsa anlaşmanın kesinleşmesinden önce neler yapabilirsiniz? Nasıl bir hazırlık süreciniz olacak beraber göz atalım.

Nakliyat Öncesi Mutfak hazırlıkları

Her ne kadar Nakliyat işçiliğinde ambalaj ve paketleme olsada ev hanımları genellikle kırılacak eşyalar için endişe duymakta ve kendileri de buna dahil olmaktadır. Bildiğiniz gibi Mutfak eşyaları parça eşya olarak en fazla ürünün bulunduğu bölümdür. İş yükü açısından da son derece fazladır. genelde Nakliyat firması işe başladığında bir firma personeli özel olarak mutfağa girer ve eşyaların ambalajlanmasına başlar. Peki sizler Mutfakta ne gibi bir hazlık yapabilirsiniz?

  • Buzdolabının boşaltılmasını genelde ev sahipleri nakliyat firmasına bırakmak istemiz. Sizlerde bu konuda günler öncesinde bu hazırlığını yapabilirsiniz. Dolap içinde gereksiz olan şeyleri atabilir, donmuş gıda ve diğer günlük gıdaları taşınmaya hazırlayabilirsiniz.
  • Tabaklar ve porselen takımlar yine mutfak da ciddi bir teşkil etmektedir. Gazete kağıdına sararak yada özel ambalaj kağıtlarına sararak tabaklarınızı kolilere yerleştirebilirsiniz. Koli hazırlama ile ilgili yazımız sizlere destek olacaktır bakınız!
  • Metal kesici eşyalarınız içnde ayrı bir kolide yine toplama yapabilirsiniz.
  • Eğer buzdolabınızda yiyecekler bulunuyor ve onlarıda taşıma için anlıyorsa bu pek uygun bir düşünce değildir. Bizim önerimiz yiyecekleri taşınacağınız güne yakın tüketilebilecek şekilde yapmanızdır.

Tüm Eşyalarınızı Gruplandırınız

Hazırlık işleminde eşyaları grup grup sınıflandırmak son derece önemlidir. Belki ilk başta önemsemeyeceğiniz bu durum sonrasında işin içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Bir çok insan koliler biriktikten sonra benim bu kadar eşyam mı vardı? diye kendine sorabilir. Bu nedenle salon kırılacak eşyalar, mutfak ve banyo eşyalarınızın tümü için aynı bir paketleme yapmanız önerilmekte ve her paketin kolinin üzerine nereye ait olduğu yazılmalıdır. yeni taşınacağınız evinizde de hangi koli nereye ait ise oraya konulması isteyebilir ve yerleşme planınıza geçtiğinizde sizin çok fazla zamanınıza almayacaktır.

Değerli Eşyalarınızı Yanınızda Bulundurunuz

Taşınma süreçlerinde yapılan bazı hatalardan biride değerli takı, altın, gümüş ve paraların kolilerde taşınmak istemesidir. Önerimiz kesinlikle değerli eşyalarınızı herhangi bir koli veya paket içinde tutmamanız ve taşınma başlamadan önce mutlaka özel olarak yanınızda muhafaza etmenizdir. Şuda unutulmamalıdırki taşınma anında evinine giren çıkan kişilerin kontrolu çok kolay değildir. Firma personelleri de aile bireylerinin çoğunu tanımadığı için olumsuz durumlar yaşanabilmektedir.

Tüm bu işlemlerden sonra yapmanız gereken tek şey tüm eşyaların alınıp alınmadığıdır. Kimi taşıma ve Evden eve nakliyat işlerinde  daire sahibi bazı eşyaların alınmamasını eski adreste bırakılmasını isterler. Ancak bir çok anlaşmazlık yaşanması olası olup yanlışlıkla taşınması gerekenlerde eski adresinizde kalabilir. Bu nedenle son kontrolünüzü muhakkak yapınız.