Koli Nereden Bulabilirim?

By Nakliyat Blog In Paketleme, Taşınma No comments

Nakliyat günü yaklaştıkça bir çoğumuz Koli arama derdinde düşeriz. Koliye genelde veride çoğu zaman ihtiyacımız olmaz ancak taşınam esnasında çok değerli ve kıymetli olur. Genelde çevremizde esnaftan bu konuda destek almaktayız. Sizlere en kolay koli nasıl bulursunuz ve nerelerden temin edebilceğinizle ilgili kısa bilgiler vereceğiz. Öncelikle bir çoğunuz kaç adet koli ihtiyacı olacağı konusunda tereddüt yaşamaktadır. 2+1 veya 3+1 daire için ortalama 30-40 civarı adette koliye ihtiyacınız olacaktır. Bazı ev sahipleri de nakliyat firmasından temin edeceği düşüncesi

Koli Bulabileceğiniz Yeler Nerelerdir?

Koli alımlarınızı ücreti ile yapabileceğiniz gibi ücretsiz bir şekilde temin etmeninde yolları bulunmaktadır. ücretli olarak neredeyse her ilçede bulunan ambalajcılar da 50-60 adet 100-150TL arasında bir fiyata bulmak mümkündür. Şayet para vermek istemiyorun diyorsanız taşınmanız dan bir hak öncesinde çevrenizde bulunan ticari işyerlerinden günden güne toplayarak da kolilerinizi biriktirebilirsiniz.

Marketlerden Koli İstemek

En çok kolinin bulunduğu yerlerden biri marketlerdir. Genelde ufak ürün gurubu satışları için Marketler kolilerde ürünleri almaktadır. Ürünler rafa dizildikten sonra boşa çıkmakta ve depolarda saklanmazlar. Boştaki tüm kolilerde genelde günün erken saatleri yada akşamın geç saatlerinde market önelerinde bırakılmakta kağıt toplayıcılar tarafından alınmaktadır. Eğer yakın çevrenizdeki marketlerle irtibata gerçekseniz depolarında biriken yada boşa çıkacak kolileri sizler için ayırabilmektedirler. Marketlerle beraber semt ballarında da Taşınma için koli temin edebilirsiniz.

Mobilya Mağazalarında Koli İstemek

Nakliyat Kolisi

Nakliyat Kolisi

Mobilya mağazalarında büyük kolileri bulabilirsiniz. Ancak Marketler gibi her gün koli çıkmaz. genelde sevkiyat sonralarında bolca koli bulunmaktadır. Sizlerde bir kaç gün önceden yakın çevrenizde bulunan mobilya mağazalarını ziyaret ederek bedelsiz bir şekilde kolilerini talep edebilirsiniz. Bir çok mağaza bu konuda çevre halkına kolaylıkla destek olmaktadır. Tek yapmanız gereken gidip mağaza personeline isteğinizi, ihtiyacınızı anlatmanızdır.

Beyaz Eşya Mağazaları

Beyaz eşya satışı yapan ve spor beyaz eşya mağazalarıda yoğun bir koli merkezidir. Oldukça geniş ve işinizi görebilecek ebatta koliye Beyaz Eşya mağazalarından ulaşabilirsiniz. Beki bir buzdolabı ürünün kolisi sizin ihtiyacınızı karşılayamayacak ancak ufak ev aletleri ve elektrikli aletlerin kolileri tam olarak taşınma esnasında işinizi görecektir. Yine size düşen adresinize yakın konumlardaki beyaz eşya satın yapan yerleri ziyaret etmektir.