Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır

By Nakliyat Blog In Paketleme, Taşınma No comments

Daha önce bir kez de olsun taşındıysanız Kıyafetlerin taşınmada büyük bir yer teşkil ettiğini görmüşsünüzdür. Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır yazımızda hem taşınma esnasından hemde yeni evinizde düzeni çabuk ve hızlı şekilde sağlamanız için ne yapmanız gerektiği hakkında kısa bilgilendirmeler yapacağız.

Bir çok insan ve genelde ev hanımları kıyafetler ile ilgilenmekte ve yeni taşınaılacak adresteki yeni düzeni de sağlamaktadırlar. Bunun için taşınma öncesinde mutlaka kıyafetler için özel bir hazırlık yapılmalıdır. Üşengeçlik veya tembellik yapıp bir bavula veya toba, kolilere tüm eşyaları, kıyafetleri doldurmanın kimseye faydası olmayacağı gibi yeni evinizde günler sürecek bir kalabalık ve düzensizliğe sebep olacaktır. Önce kesinlikle yapılması gereken taşınma sırasında ortaya çıkardığınız yazlık ve kışlık kıyafetlerinizi tekrar sezonluk olarak ayırmanız ve ayrı ayrı hazırlık yapmanızdır.

Taşınma Önceki Kıyafetlerinizi Ayırın

kiyafet kolilemek

kiyafet kolilemek

Nakliyat işlemi başlamadan bir kaç gün kesinlikle tüm eşyalarınızı ortaya çıkarıp seriniz. Yazlık kıyafetler, Kışlık elbise ve kıyafetler hatta kumaş cinsi ve türüne göre kategorize ediniz. Tüm yapacağınız bu hazırlıklar sizleri günlerce sürecek yeni evdeki düzenin sağlanmasında oldukça rahatlatacağını unutmayınız. Tüm kıyafetleri sezona ve cinsine göre ayırdıktan sonra onlara uygun bir ambalajlama, kolileme ve paketleme yapmaya sıra gelecektir.

Kıyafetleri Kolileme ile Taşımak

Elbise Askılı Kolileri

Elbise Askılı Kolileri

Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır sorusunda önceliği kolileme almalıdır. Kolileme her eşya türünde kullanıldığı gibi elbise ve tüm kıyafetler içinde bilindik en çok kullanılan paketleme yöntemidir. Ancak daha önce taşınma sırasında elbiselerini kolileme yapanlar yeni taşındıkları adreste kolileri açtıklarında bir çok kıyafetinin kırıştığını göreceklerdir. Bu nedenle daha çok kırışması sorun olmayacak elbiseleri kolilere katlayarak koymanız gerekmektedir. Her ne kadar doğru ve düzgün katlıyorum kırışmaz demeyin neredeyse tüm kıyafetler doğru katlasanız dahi kırışacaklardır.

Taşınma sırasında kolilerde kırışacak elbise taşımak yerine elbise kutuları satın alabilir veya nakliyat firmanızdan isteyebilirsiniz. Bu sayede hiç bir şekilde kıyafetlerde kırışma olmadan taşınmasını sağlayabilirsiniz. Bu tür koliler hem boyu yüksek olup hemde askılı özelliği bulunmakta olup sizlere büyük avantaj sağlayacaktır. Ayrıca tüm hazırlık yaptığınız bu kolilerde etiketleme de yapmayı unutmayınız. Tüm kolilerin üzerine hangi tür kıyafet olduğunu kesinlikle yazınız. Taşındığınız evinizde hangilerini önce dizecekseniz onları açabilir ve sistematik bir ilerleyiş kazanmış olursunuz.

Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır

Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır

Vakumlu Torbalarla Kıyafetleri Taşımak

taşınırken vakumlu torba

taşınırken vakumlu torba

Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanıra bir cevapta Vakumlu Torba kullanımıdır. Kıyafetler için son derece uygun bir taşıma yöntemi olan Vakumlu Torbalar son yıllarda oldukça popüler olmuş ve sık tercih edilen bir kıyafet depolama yöntemidir. Taşınma ve Nakliyat için tercih edilme nedeni sizlere oldukça fazla alan kazandırmasıdır. Kaba kıyafetlerini Vakumlu tobalara doldurabilir elektrikli süpürge yardımı ile havasını alıp kilitleyebilirsiniz. Ancak tahmin ettiğiniz üzere kıyafetlerde ciddi bir kırışıklık olacağından dolayı bu torbalara mümkün olduğu kadar kaba kıyafetler olan palto, kaban, mont, kışın giysiler ve kırışıklık oluşmasında bir sorun olamayacak giysilerini koymanız gerekmektedir.

Ev Taşırken Kıyafetler Nasıl Toplanır yazımıza tavsiye ve önerilerinizi bekliyoruz