Buzdolabı nasıl taşınır?

By Nakliyat Blog In nakliyat, Taşınma No comments

Evimizde ağır eya grupları genelde beyaz eşya ürünlerinden oluşmaktadır. Buzdolabı nasıl taşınır? yazımızda oldukça ağır olan bu üründe nelere dikkat edilmesi gerektiği ve taşıma teknikleri hakkında bilgi vereceğiz. Evlerimizde mobilya gruplarıda ağır eşya sınıfına girsede çoğu mobilya grubu sökülebilmekte ve taşınması kolay hale gelmektedir. Buzdolaplar için sökülme ihtimali olmadığından ağırlıkta liderliği bu ürün almaktadır. Tabi ki standart bir ev taşıma işlemi için bahsetmeyiz bunun dışında büyük para kasalarının olduğu evlerde bu tarz ürünler çok daha ağırdır ve nakliyesi de oldukça zordur.

Buzdolabı Nasıl Taşınmalıdır?

Eğer Taşınma işlemi için profesyonel bir destek almıyor ve bireysel olarak kendiniz çözümler arıyorsanız bu yazımız tam size göredir. Onun dışında zaten Nakliyat firmaları buzdolabı dahil tüm ağır ürünlerde deneyimli personelleri ile kolayca taşıma yapmaktadır. Aşağı yukarı bir çok buzdolabı markası kullanım kılavuzlarında nasıl taşınması gerektiği yazmıştır ve dikkat çekici olanı Buzdolabının Dik olarak yerinden taşınmasıdır. Yan tanıtılıp taşımalar cihazlar için risk teşkil etmektedir bu nedenle Dik olarak taşımak için çözümler geliştiriniz. tek kişi olarak buzdolabını elbette taşıyabilirsiniz ancak ilk defa bunu deniyorsanız oldukça zorlanacaksınız ve ürüne zarar verme olasılığınızda artacaktır. Çevrenizdekiler hiç değilse kaldırma ve taşıma olmasada sizlere yön verme, destek verme gibi yardım alabilirsiniz.

Buzdolabı taşıma Kılavuzu

Buzdolabı taşıma Kılavuzu

Buzdolabı Taşmaya Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler Nelerdir?

İçinde gıda veya ürün olan Buzdolabının taşınması için uzun uzadıya yazdı yamaya gerek olmadığını düşünmekteyiz. İçindeki tüm gıdalar muhakkak çıkarılmalı hatta ağırlıktan kurtulan içinde dolap içinde yer alan bütün mekanizmalar dışarı çıkarımalıdır. Hemen hemen bir çok Buzdolabın içindeki parçalar çıkartılabilir durumdadır. Dolap içindeki ürünleri boşalmanız nakliye saatinin hemen öncesinde değil bir gün öncesinden yapılması ve dolabında fişinin çekilemsi önerilmektedir.

Buzdolabınızı Çizmeyin ve darbelerden Koruyunuz?

Buzdolabı taşıma

Buzdolabı taşıma

Bir çok bina yapısı yada daire içi yapıları taşınmaya engel olmaktadır. Ülkemizde taşınma sırasında neredeyse en fazla darbeye maruz eşyalarında başına Buzdolabı gelmektedir. Eski tip buzdolapları hacim olarak bir çok yere sığarken yeni nesil buzdolabı modelleri ise bir yerde takılmaktadır. Profesyonel ekipler belki ilk kurulum anında sorunsuz bir şekide teslimat yapsada taşınacağınız anda dolabın geçeceği alanların çok dar olduğunu fark edeceksiniz. Öncelikle geçmesi muhtemel ancak darbe yeme yada çizilme olası yüksek alanlarda kesinlikle dolabını iyi şekilde ambalajlamalı ve korumalısınız. Bazı durumlarda Mutfak kapısının veya oda kapılarının sökülmesi gerekiyorsa da hiç tereddüt etmeden sökünüz. Bu gibi durumlarda üşengeçlik sizlere daha fazla pahalıya gelebilir. Yeni adresinize taşınadığınız da mutlaka bir ki saat fişini takmadan dolabını o şekilde bekletmenizi önermekteyiz. Buzdolabı nasıl taşınır? yazımıza sizlerde tecrübelerinizi alttaki yorum bölümünden bizler ve okuyucularımızla paylaşabilirsiniz.